Anglicky Rusky
Česky

logo

GIGAPIXELOVÉ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY


Ve většině virtuálních prohlídek vysoké rozlišení panorámat klíčovou roli nehraje. Ve standartních prohlídkách je zcela dostačující rozlišení panoramatických fotografíí kolem 100 megapixelů (cca 14000x7000 pixelů); často se panorámata zhotovovují i v mhohem menší velikosti. Avšak bývají situace, kdy je potřeba interiéry nafotit maximálně podrobně, aby bylo možné obraz co nejvíce přiblížit bez degradace jeho kvality. V takových případech je namístě použít gigapixelové virtuální prohlídky, s ultravysokým rozlišením obrazu.


Gigapixelové panorámata mohou být velmi užitečným nástrojem k prezentaci bohatě zdobených interiérů, zvláště pak historických, k dokumentaci výstav a muzejních sbírek, uměleckých objektů a v mnoha dalších oblastech.zoom panorama


Gigapixelové virtuální prohlídky, které jsou k vidění na této stránce mají rozlišení 1GP (1000 megapixelů), výchozí panoramatické fotografie tedy mají velikost 45000x22500 pixelů. Pro představu – jestli bychom takové panoráma vytiskli v rozlišení 250 dpi (kvalita fototisku), tak by na šířku fotografie měřila úctyhodných 4,5 metru. Názorné porovnání panorámat různých velikostí si můžete prohlédnout zde. Co do rychlosti načítání obrazu při prohlížení, gigapixelové prohlídky v tomto ohledu za „obyčejnými“ prohlídkami vůbec nezaostávají, jak by se vzhledem k obrovskému objemu dat mohlo zdát. Díky technologii multiresolution (dynamickému načítání obrazu), kdy je panoramatická fotografie nařezána na tisíce fragmentů, se stahují a zobrazují pouze ty segmenty mozaiky, které se aktuálně nacházejí v zorném poli.


Ve vysokém rozlišení nabízím fotografování nejen interiérových, ale i outdoorových virtuálních prohlídek - jak sférických tak i neúplných (s omezeným úhlem pohledu).


Další články na blogu: