Anglicky Rusky
Česky

logo

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY AUTOMOBILŮ


Virtuální prohlídky v automobilu

Jedním z nejsložitějších úkolů, před kterým může být tvůrce virtuálních prohlídek postaven je vytvoření co nejrealističtější 360° panoramatické fotografie interíéru automobilu. Virtuální prohlídka špičkové reklamní (katalogové) kvality musí předvést interiér vozu v dokonalé a reprezentativní podobě, s lehce čitelnými detaily a texturou materiálů, v barevném podání, které odpovídá skutečnosti.


Práce v těsném interiéru vozu a nelehké světelné podmínky, to jsou pouze ty nejočividnější překážky, které fotograf musí překonat. Ve skutečnosti je však při vytváření virtuální prohlídky automobilu potřeba řešit velké množství problémů v každé etapě procesu — během fotografování panorámatu, při jeho slepování i při finální editaci.


Nejdůležitějším článkem v celém procesu vytváření panorámatu automobilu je samozřejmě jeho nafocení. Nečistoty, zapomenuté věci, nerovnoměrně nastavená sedadla nebo volant, nechtěně rozsvícená stropní lampa a jiné zdánlivé drobnosti mohou lehce znehodnotit všechen nafocený materiál a další práce s ním pak už nebude možná. Klíčovým úkolem při focení je zajistit rovnoměrné osvětlení interiéru měkkým světlem a zamezit výskytu přesvícených, nebo naopak příliš tmavých zón na fotografii. Přitom je navíc zapotřebí najít správnou rovnováhu mezi hlavním osvětlením a podsvícením palubní desky, tlačítek, displejů apod. Často je také nutno kompenzovat různou hladinu a barevný odstín osvětlení v přední a zadní části vozu, způsobenou rozdílnou hustotou tónování oken. Důkladnou pozornost je třeba věnovat nastavení zaostření objektivu - při focení musí být dosažena extrémní hlubina ostrosti. To znamená, že v oblasti ostrosti se musí nalézat všechny detaily interiéru; jak ty, co jsou jen několik cm od objektivu, tak ty na pozadí.


V popisování podrobností procesu bych mohl pokračovat i dále, bojím se však, že by to bylo dost nudné čtení, tím spíše, že ne každý se v specifické terminologii vyzná. Místo toho vám nabízím k prohlédnutí několik ukázek, aby si každý udělal představu o mé kompetenci v tomto oboru fotografie sám.Mercedes Maybach S 600

Maybach 360
Jaguar F-type

Jaguar F-Type virtuální prohlídka
Porsche 911

Porsche 911 panoráma 360
Porsche Boxster

Porsche Boxster virtuální prohlídka
Range Rover Vogue

Range Rover 360 panoráma
Další články na blogu: